על האיזור

נקודת המפגש בין הדר הכרמל לואדי ניסנאס היא בית הנזירות האיטלקיות. נקודה קטנה שמחברת בין העולם של מעלה לעולם של מטה; בין שמיים לארץ, לאדמה; בין הרחוב לגן העדן.

זהו גם מרכז העניינים המתחדש של חיפה. מרחק הליכה או נסיעה קצרה בכרמלית/מטרונית מכל מה שצעיר ומתחדש: הברים ובתי הקפה התוססים של רחוב מסדה, מנהלת העיר התחתית, מוסדות קולינריים כמו מעיין הבירה, פלאפל הזקנים או סנדביץ' ברכה, קמפוס הנמל, ויצ"ו חיפה, תלתן, מכללות ובתי ספר לאמנות, מתחם 21 לאמנות ואמנים והשוק ואירועי החג בוואדי ניסנאס.

על השכונה

חלק זה של הדר הכרמל, בוגר וסולידי ובעל סממנים שכונתיים מובהקים, מהדהד בקסם לבנטיני - קרוב דקת הליכה ממתחם ‘אחד העם‘ המתוכנן להבנות בתקופה זו ומתחנות הכרמלית
הנוחות להפליא.

קרבתו לשוק ואדי ניסנאס, אחד השווקים הצבעונים והתוססים בארץ מבטיח שפע פירות ירקות ומעדנים למביני עניין ובעלי טעם.

חיפה עוברת בשנים האחרונות תהליך התחדשות. אוכלוסיה צעירה וחזקה זורמת אליה בקצב גובר. חיים חדשים מתחילים לזרום בעורקי העיר עם תשתיות ותוכניות חדשות כמו המטרונית, הקמת נמל המפרץ החדש, חיי תרבות מתחדשים ונוף אורבני שמשתנה.

כחלק מהתחדשותה של חיפה, גם הדר הכרמל נמצאת במוקד תשומת ליבה של העירייה שהפחיתה את נפח התחבורה שעוברת דרך השכונה, שיקמה את הרחובות ואת הכיכרות, והתירה את בנייתם של פרויקטי דיור ועסקים חדשים ויוצאי דופן.

התכנון ההיסטורי ויוצא הדופן של השכונה הוא אחת הסיבות העיקריות להצלחתו של פרויקט ההתחדשות העירוני. במסגרת מאמצי העירייה עומד לחזור לשכונה קמפוס של הטכניון (בדומה להחזרתו של "בצלאל" למרכז העיר בירושלים), פיתוח מואץ של רחוב מסדה "הסוהו של חיפה", פסטיבלי תיאטרון וקולנוע ושיקום של אולמות היסטוריים בשכונה.