העושים במלאכה

לבנות את בית הנזירות

היוצרים של הפרויקט

תמר דה לה זרדה
אדריכלית השימור

אדריכלית בוגרת הטכניון ובעלת תואר שני בתכנון ערים מהטכניון.
נושא השימור היה תחום עיניין נרחב עבורה והתמחתה בו מאז החל פרויקט שימור ופיתוח המושבה הגרמנית בחיפה ב־1995 אשר לקחה חלק בהיבט הביצועי שלו עד סיומו המוצלח של הפרויקט בשנת 2000. באותה תקופה התמחתה בשימור בקורס מטעם אגודת האדריכלים.

לצורך קביעת סוג השימור נכתב תיק תיעוד לכל בניין או אתר שרוצים לשמר או לבחון את מידת השימור הראויה לו. לאחר הלימוד והתיעוד, בסופו של דבר, זה השימוש - אשר נותן חיים חדשים למבנים. כך בתים ששימרה הפכו מחורבות נטושות -
למסעדות, לקליניקות, למשרדי הסוכנות, למוזיאון חפצים בחדרה, למשרדי חברות פרטיות, וגם מגורים חדשים.

פרויקטים בהם לקחה חלק: בתי זיקוק בחיפה, תב"ע מושב דור, תב"ע למרכז חדרה, תיעוד מתחמי למקבץ בתים בואדי סאליב, בניין בית הרופאים במושבה הגרמנית בחיפה, בתים במושבה הגרמנית, בעיר התחתית בחיפה, בניין בעכו, בית בנק איגוד בחדרה בניין הקיטנה של חנקין בחוף חדרה, ועוד.

אדריכל רמי גיל
 

משרד 'רמי גיל אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ' עוסק במגוון רחב של העשייה האדריכלית: תכנון תכניות אב ותכניות בינוי עיר, מבני אקדמיה, מלונות, מרכזי בילוי, בנייני מגורים ובתים פרטיים. בין עבודות המשרד, פרויקטים הכוללים שימור מבנים.

אדריכל רמי גיל רכש הכשרתו המקצועית ב"אוניברסיטת מינסוטה" ארה"ב ופעיל בישראל מאז שנת 1982. עשייתו האדריכלית מתאפיינת בדרך ארץ למקום, רגישות לרמזים
מחוללי יצירה בסביבה הפיסית ותכנון בר קיימא עם עקבה אקולוגית מינימלית.

על עבודותיו זכה רמי בפרס רוקח לאדריכלות (2001, עם אדריכל ש. גרוברמן), בפרס האדריכלות לשנת היובל למדינת ישראל, פרס המועצה הישראלית לשימור מבנים ואתרים (1994) ופרס אגודת האדריכלים ומתכנני הערים (1993).

פרופסור גבי שורץ
 

משרד שורץ בסנוסוף נוסד בשנת 1994. המשרד עוסק במגוון רחב של פרויקטים הכוללים תכנון מבני אקדמיה, ספריות, פקולטות לתקשורת, בתי ספר להנדסה, מעונת סטודנטים, שכונות מגורים, מגדלי מגורים, בנייני היי-טק ותוכניות בנין עיר.

התפיסה התכנונית של המשרד מבוססת על תכנון בר קיימא שמשמעו משא ומתן בין סביבה, קהילה וכלכלה.

ב־2003 זכה גבי בפרס רכטר היוקרתי על תכנון שכונת הבוסתן בכרמיאל. מבין הפרסים הנוספים: פרס אילון, פרס עזריאלי לתכנון אורבני - פרויקט השנה ב־2012 (יחד עם אדריכל גידי בר אוריין), תכנון כפר המשתלמים על שם זילוני בטכניון וכן פרסי אות העיצוב לשנת 2014 על תכנון השמורה האווירית בחוף הבונים.

פרויקטים בנויים מייצגים: שכונת הבוסתן בכרמיאל, ספריה אקדמית על שם פולנסקי במכללת כנרת, מגדלי דוד, מפעל cpc ביוקנעם, הירקון 33 חיפה וכפר המשתלמים ע"ש זילוני בטכניון.

בנוסף משמש פרופ‘ גבי שורץ כחבר סגל בכיר בפקולטה לארכיטקטורה בטכניון.

אב אדריכלות נוף ותכנון סביבתי
 

משרד אב אדריכלות נוף הנו שותפות בין בארי בן שלום ואורנה בן ציוני. המשרד עוסק בקשת רחבה של פרויקטים בתחום אדריכלות הנוף והתכנון הסביבתי, ובניהם תכניות אב ומתאר, תכניות בנין עיר, תכנון פארקים, שבילי אופניים ארציים ואזוריים, שכונות מגורים, מלונות, חצרות מבני חינוך ועוד. בשנת 2013 זכה המשרד באות אדריכלות הנוף על תכנית אב לפארק המוביל הארצי.

אנו מאמינים שתחילתו של פרויקט בגישה יצירתית וחיובית לאתגרים שהאתר מציב ובבחינת הגבולות של כל משימה תכנונית חדשה. העבודה על פרויקט מאחדת מימדים רבים הנקשרים זה בזה: האנושי, הנופי, התרבותי, המקומי והחברתי. אנו רואים במקצוע שלנו תחושת שליחות ופועלים ליצירת מקומות בעלי משמעות לאדם ולקהילה.

יוסף ואחיו
 

המוניטין שלנו נבנה בחברת הומלנד - ממשרד תיווך של 3 עובדים, נבנה מותג הנדל"ן הכי מזוהה ומצליח בת"א עם סניפים בכל רחבי העיר ועם נגיעה בכל עסקת נדל"ן חשובה ומשמעותית.

האיזורים שהתמקדנו והתמקצענו בהם היו איזורים שהפכו מאבנים פשוטות ליהלומים מלוטשים. היום, מעטים הם אלו הזוכרים כי נווה צדק, פלורנטין, המושבה האמריקאית ושוק הפשפשים ביפו היו פעם שכונות מצוקה.
לזה אנחנו קוראים חזון.

לאחר שנים של נסיון בתחום שיווק הנדל"ן גדל הרעב להיכנס לעולם היזמות הנדלנ"ית וקמה יוסף ואחיו.

לפרוץ דרך, להעיז, לדעת לראות לא את מה שקיים - אלא את מה שעתיד להיות. זה מה שמבעיר בנו את התשוקה. במקום בו אחרים נותנים לפחדים לעכב אותם, אנו פורצים קדימה עם ניצוץ בעיניים, חזון בשמיים, ורגליים שנטועות עמוק בקרקע.

יש שאומרים עלינו שאנחנו יוצרים עיר חדשה. אנחנו רק אומרים שהרצון שלנו, המטרה שלנו, היא להקים את יצירות הנדל"ן שלנו. לפתח את הפינות הכי חשובות בעיר הנפלאה הזאת ולדעת שכל אחד ואחד מהפרוייקטים שאנו יוזמים נועד למטרה אחת בלבד: לשנות את כללי המשחק.